درباره ما

شرکت ما

تعاونی مصرف اقتصاد و دارایی ارومیه

شرکت تعاونی مصرف اقتصاد و دارایی ارومیه در خرداد ماه سال 1363  با 320 نفر عضو و سرمایه ای معادل3200000 ریال شروع به فعالیت نمود.هدف اصلی تعاونی با توجه به شرایط اقتصادی آن موقع ، در تهیه و توزیع مایحتاج عمومی اعضاء(کالاهای کوپنی و سهمیه ای ) خلاصه می شد. تا سال 1370 تعاونی درشرایط مناسبی فعالیت می کرد. تهیه و توزیع کالاهای سمهیه ای و یارانه دار  موجب شده بود که اعضاء ، این نوع کالاها را بدون دغدغه تهیه نمایند لذا  تعاونی مصرف و  بقای آن،  در توزیع به موقع و بدون دردسر این اقلام تجلی یافته بود .

از سال  1371 وتقریبا با آغاز دوران سازندگی و کاهش تدریجی کالاهای یارانه ای و سهمیه ای وضعیت فعالیت تعاونی روبه افول گذاشت و هرسال نسبت به سال قبل ، فعالیت  تعاونی سخت و سخت تر  می شد. بطوریکه تا سال 1378 دوبار از طرف اداره کل تعاون متبوع به دلیل زیان انباشته بالا ، نسبت به تزریق سرمایه و یا اعلام ورشکستگی و انحلال تعاونی به هیئت مدیره و بازرسان وقت تذکر داده شده بود .   

  با تغییر هیئت مدیره تعاونی در سال 1378 و بررسی مشکلات نقاط قوت و ضعف تعاونی منجر به تغییراساسی در مدیریت و رویه معمول گردید.

برای این منظور تعاونی سیاست فروش خود را از فروش کالاصرفا برای اعضاء ، به فروش به عضو و غیر عضو تغییر داد .این موضوع موجب افزایش فروش و ایجاد تعامل سازنده تعاونی با بخشی بنام بازار آزاد را فراهم نمود .

این امر موجب ایجاد تقاضا برای کالاهای جدید را فراهم نمود  وتعاونی توجه خود را از  تهیه و توزیع کالاهای ضروری ( بخش خوارو بار و اقلام سهمیه ای و ...) به تهیه کالاها و مایحتاج دیگری همچون لوازم خانگی و فرش نیز معطوف کرد. با خرید اقساطی این اقلام از مراکزو مبادی اصلی فروش مانند کارخانجات و اتحادیه ها ، تعاونی توانست در سال 1379 بخش عمده ای از نیازهای اعضاء به این نوع کالاها را با شرایط اقساطی برآورده نماید .

تنوع در تقاضای اعضاء از لوازم خانگی و مارکهای موجود بازار و عدم امکان فروش تمامی کالاهای خریداری شده به اعضاء (بدلیل محدودیت تعداد اعضاء ) موجب شد برای پاسخ  دادن به تقاضای اعضاء و جلوگیری از راکد شدن سرمایه ، بحث فروش اقساطی کالا به غیر عضو نیز مورد توجه هیئت مدیره جدید  قرار گیرد و همین امر موجب شد در همان آغازین سالهای فعالیت هیئت مدیره جدید  ( سال 1380 ) تعاونی با ثبت رکوردی در فروش خود ، ضمن پوشش کلیه زیانهای انباشته خود ، سودی متعارف را نیز تجربه کند .

سودآور بودن فعالیتهای تعاونی ، موجب ایجاد ارتباط و اعتمادی مؤثر بین تعاونی و اعضاء بود که حاصل آن جذب آرام آرام پول وسرمایه های سرگردان نزد اعضاء در تعاونی بود ، و همین امر موجبات پایه گذاری سیستم  فروش اقساطی منسجم و هوشمند برای اعضاء و غیر اعضاء را فراهم نمود .

میزان تقاضای مشتریان و تنوع کالاهای مورد درخواست منجر به تصمیم هیئت مدیره برای ایجاد شعبه دوم برای تعاونی گردید و در سال 1392 شعبه 2 تعاونی در محلی استیجاری در ارومیه افتتاح شد. 

افتتاح شعبه دوم موجبات شناخت بیشتر مشتریان از تعاونی و رشد مؤثر فروش را فراهم کرد. و نتیجه مثبت آن تصمیم برای احداث شعبه سوم در شهرستان خوی بود که دراواخر سال 1393 مغازه ای به متراژ حدود 400 مترمربع در شهرستان خوی خریداری و پس از انجام تعمیرات اساسی در آن در شهریور ماه سال 1394 افتتاح گردید.

فعالیت

  • ارائه محصولات با گارانتی های معتبر
  • فروش لوازم خانگی با برندهای معتبر با اقساط 12 تا 36 ماه
  • بهترین پشتیبانی مشتریان

نگاه به آینده

1-    برنامه ریزی برای ایجاد فروشگاه اقساطی اینترنتی

2-    صدور کارتهای اعتباری برای مشتریان برای خریدهای مستمر و آسان

3-    ورود به عرصه واردات مستقیم کالا از مبادی اصلی و کشورهای تولیدکننده

4-  ایجاد بخش عمده فروشی در تعاونی و استفاده بهینه از مزیتهای نسبی تعاونی در بحث فروش اقساطی

5-  ایجاد بزرگترین مرکز تجاری ، فرهنگی در شمالغرب کشور در شهر اورمیه و عرضه کلیه کالاها ،خدمات و مایحتاج مردم (غیر از مسکن )با شرایط اقساط بلندمدت با حفظ جایگاه و شخصیت افراد .

                                                     

نام و نام خانوادگی

سمت

میزان تحصیلات

رشته تحصیلی

ناصر رضانژاد

رئیس هیئت مدیره

کارشناسی ارشد

مدیریت اجرایی

حسن جعفرقلیزاده

نائب رئیس

کارشناسی ارشد

مدیریت اجرایی

منصور مقتدر

عضو هیئت مدیره

کارشناسی ارشد

مدیریت اجرایی

مهدی حکیمی

عضو هیئت مدیره

کارشناسی ارشد

مدیریت بازرگانی

عباسعلی توحیدطلب

عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

کارشناسی ارشد

اقتصاد

اعضای هیئت مدیره تعاونی

بنی آدم اعضای یک دیگرند                             که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار                          دگر   عضوها  را  نماند  قرار

سخن آخر